Kuzey Kıbrıs

Girne, Kuzey Kıbrıs

Girne, Kuzey Kıbrıs

Girne, güzel limanı, kudretli Venedik kalesi ve sıra dağları sayesinde, en güzel kent olarak kabul edilir. Girne bölgesi, Kıbrıs'ın diğer bölgelerinden daha yeşildir ve dağları ve deniz meltemleri nedeniyle daha serin bir iklimi vadır.


Girne limanı ve Venedik kalesinin yanı sıra, Girne’nin dik ve kıvrımlı sokakları arasında gizlenmiş başka şey vardır. Anglikan Kilisesi, Cafer Paşa Camii, Osmanlı Mezarlığı ve Chrysopolitissa Kilisesi şehrin manevi hayatını açığa vurmaktadır. Ayrıca bir Halk Sanatları Müzesi ile dükkân ve ev sahiplerinin bulunduğu Bandabuliya (eski pazar) da bulunmaktadır. Son olarak, Girne’nin çok sayıda kafe ve restoranlarında arkadaşlarınızla ya da yeni tanışacağınız insanlarla sosyalleşme keyfini sürebilirsiniz.

 

 

 


Landmark Emlak Feragatname
Bu web sitesindeki bilgiler periyodik olarak güncellenmektedir. Web sitesinde yer alan her türlü bilginin doğru, eksiksiz ve/veya güncel olduğuna dair garanti verilmemektedir.


Verilen tüm bilgiler, sadece genel bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir konu hakkında, yasal veya profesyonel tavsiye teşkil etmemektedir. Landmark, bu sitede yer alan herhangi bir bilgiye dayanarak ortaya çıkabilecek zararlar için hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.