Kuzey Kıbrıs

Kuzey Kıbrıs’taki Liman ve Marinalar

Kuzey Kıbrıs’taki Liman ve Marinalar

Girne Eski Limanı
Girne'de, içinde kalesi olan, ilginç, eski bir balıkçı limanı vardır. At nalı şeklinde olan bu limanda benzersiz bir atmosferde turistlere hizmet veren kafe ve restoranlarbulunmaktadır. Yat ve balıkçı tekneleri ile dolu bu küçük liman, yaz aylarının olmazsa olmazlarından olan tekne gezileri sunmaktadır.

 


Girne Yeni Liman
Delta Marina, tekne veya yatlarınız için güvenlikli bir limandır. Şehir merkezinden sadece 1,6 km uzaklıkta olan bu liman, tekneler için hizmet sunmaktadır. Ayrıca Kuzey Kıbrıs'ta düşük demir atma ücretinden yararlanacaksınız!
Daha fazlası için: http://www.delta-marina.com/english/english_ana.htm

 

Karpaz Gate Marina
KARPAZ GATE MARINA – Kuzey Kıbrıs Marina  KARPAZ GATE MARINA - North Cyprus Marina
Facebok sayfası: Karpaz Gate Marina Karpaz Gate Marina

 


Yeni açılan Karpaz Gate Marina Karpaz’da yer almaktadır.


Karpaz Gate Marina, Kuzey Kıbrıs Karpaz Yarımadası'nın bozulmamış güzellikleri arasında, Doğu Akdeniz'in en çekici alanlarından birinin kalbinde yer almaktadır.


Bölgenin bozulmamış suları, bakir koyları ve kumsallarını keşfetmek için mükemmel bir başlangıç yeridir.
2011 yılında açılmasından bu yana, turizmin ve yelkenciliğin merkezi haline gelmiştir. Lefkoşa ve Girne’ye sadece bir saatlik sürüş mesafesindedir.


Doğu Akdeniz'in en modern marinalarından biri olan Karpaz Gate, Kuzey Kıbrıs'ta bugüne kadarki en önemli yabancı yatırımlarından birinin sonucu inşa edilmiştir.


İsrail iş dünyası, Kuzey Kıbrıs ve Karpaz bölgesindeki bu yeni turizm geçidini açmak için 100 milyon dolarlık yatırım yapmıştır.
Karpaz Gate Marina, teknecilerin ve diğer ziyaretçilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanan ve içinde bar, plaj, kafe, restoranlar, denizci dükkânı, gümrüksüz alışveriş ve kapsamlı tekne bakım tesisleri bulunan bir yerdir. Ayrıca orada, su sporları merkezi, Hemingway'in Resto bar, fitness merkezi, Mephisto Dalış Merkezi, lüks bir plaj ve 108 metrelik sonsuzluk havuzu da bulunmaktadır.


Marina, 5 ila 55m arasında değişen 300 yat kapasitesine sahiptir. Limandaki bütün yatlar havadan şartlarından korunmaktadır.
Karpaz Gate Marina, dalgıçlar için sıcak ve berrak su ile eşsiz bir jeolojik deniz yatağı sunmaktadır. Yeni başlayan veya daha profesyonel dalgıçlar, Büyük Kanyon ve Deniz Feneri Resifi gibi adanın doğu ucunda bulunan bölgeleri keşfedebilirler.
Karpaz Gate Marina, dünyada marinalar için verilebilecek en yüksek ödül olan Altın Demir statüsünü kazanan ve Kıbrıs’ta türünün ilk örneği olan bir marinadır. Titiz bir değerlendirme sonrasında, marinanın ortamını ve müşteri hizmetleri öven Yat Limanı Derneği, marinaya Temmuz 2013'te elit statüsü verimiştir.


Yat konaklama paketleri hakkında ya da daha fazla bilgi almak için iletişim bilgilerini kullanarak Karpaz Gate Marina’ya ulaşabilirsiniz.
Tel no: 90-533-870-29-83
Mail: info@karpazbay.com
Website: www.KarpazBay.com

 


Genel Bilgi
• Denizcilik Endüstrisi Dernekleri Uluslararası Konseyi Temmuz 2013'te Karpaz Gate Marina’ya Temiz Marina standardını verdi.
• Türkiye, Karpaz Yarım adasının sadece 77 km kuzeyinde bulunmaktadır.
• Marina 12 süper yat kapasitelidir.
• 3010 metre karelik kuru depolama alanında, modern, tam donanımlı atölye ve 300 tonluk asansör bulunmaktadır.
• Karpaz Gate Marina gümrüksüz girişi olan bir limandır.
• Marina, kendi tatlı suyunu üretmektedir ve pompalama istasyonu ile arıtma merkezi de bulunmaktadır.
• Ziyaretçiler ve mülkler 7/24 güvenlik kameraları ve personeli tarafından korunmaktadır. Buna ek olarak, bölgeye erişim kontrolü olup özel kartlar ile sağlanmaktadır.
• Wi-Fi erişimi mevcuttur.
• Kıyı hizmetleri bünyesinde mini market, denizci dükkânı, çamaşır odası, uluslararası döviz ATM’si, komisyoncu ve tekne satış ofisi bulunmaktadır.
• Bu makale, Washington Times Savunuculuk Bölümü ile bağlantılı olarak üretilmiştir.

 

 

 

 

Landmark Emlak Feragatname
Bu web sitesindeki bilgiler periyodik olarak güncellenmektedir. Web sitesinde yer alan her türlü bilginin doğru, eksiksiz ve/veya güncel olduğuna dair garanti verilmemektedir.


Verilen tüm bilgiler, sadece genel bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir konu hakkında, yasal veya profesyonel tavsiye teşkil etmemektedir. Landmark, bu sitede yer alan herhangi bir bilgiye dayanarak ortaya çıkabilecek zararlar için hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.