Kuzey Kıbrıs

Kuzey Kıbrıs’ta Hava Durumu

Kuzey Kıbrıs’ta Hava Durumu

Kıbrıs’ın uzun sıcak yazları ve ılık kışları vardır ve iklimi Akdeniz iklimidir. Kıbrıs’ın en sıcak ayları Temmuz ve Ağustos aylarıdır. En yağışlı ayları ise Şubat ve Aralık’tır. Yaz’da, Akdeniz’deki en sıcak yerlerden biri olan Girne’nin kıyı bölgeleri çok sıcak olur.


Yılın 300 günü güneş vardır. Deniz suyu sıcaklığı nadiren 16 C'nin altında düşer ve yaz aylarında 28-30 ° C dereceye kadar yükselir. Kuzey Kıbrıs yaşamak için dünyanın en sağlıklı yerlerinden biridir. Hava durumu mükemmel olduğundan solunum güçlüğü önemli ölçüde azalır hatta ortadan kalkmaktadır.


Yaz
Yaz aylarında Girne bulutsuz ve sıcak olur. En sıcak aylar olan Temmuz ve Ağustos aylarında sıcaklık 34 ° C'den bazen 40 ° C’ye kadar yükselir. Adada Akdeniz iklimi hakim olduğundan, sıcaklık nadiren 16 ° C'nin altına düşer.


Kış
Kışlar ılık geçer fakat aynı zamanda en yağışlı aylar Aralık, Ocak ve Şubat’tır. Girne dağları ve civarlarına büyük ölçüde yağmur düşer ve Girne bölgesinin havası adanın diğer bölgelerine göre daha iyidir. Kuzey Kıbrıs'ta kış sıcaklığı 15 ° C civarındadır ve hava son derece keyiflidir.


Yılın geri kalanında keyifli bir hava vardır. Buraya ne zaman geliseniz gelin (yazın sıcak ve güneşli ya da kışın ılık ve serin aylarında bile gelseniz) kalacağınız süre boyunca hoş vakit geçireceksiniz.

Nasıl Giyinmeli?
İlkbahar ve sonbahar aylarında, gündüzleri T-şört veya ince kazak giyebilirsiniz fakat akşamları daha serin olduğundan üzerinize hırka almanız gerekebilir.


Sıcak yaz aylarında ince kıyafetleri tercih etmelisiniz. Ayrıca güneş kremi ve şapkaya ihtiyacınız da olacaktır.
Kış aylarında, güneşli günler ve yağmurlu serin akşamlar olabilir ve her türlü havaya karşı hazırlıklı olmanız önerilir.

 

 

 


Landmark Estates Feragatname
Bu web sitesindeki bilgiler periyodik olarak güncellenmektedir. Web sitesinde yer alan her türlü bilginin doğru, eksiksiz ve/veya güncel olduğuna dair garanti verilmemektedir.


Verilen tüm bilgiler, sadece genel bilgilendirme amaçlıdır ve herhangi bir konu hakkında, yasal veya profesyonel tavsiye teşkil etmemektedir. Landmark, bu sitede yer alan herhangi bir bilgiye dayanarak ortaya çıkabilecek zararlar için hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.